המדריך לרכישת מצלמה לומוגרפית

חלק I - למתחילים!

לאור שאלות רבות הנשאלות בתהליך קניית מצלמת הלומו הראשונה, או אפילו גם השניה, השלישית והרביעית, החלטנו לכתוב לכם מדריך קצר שמסביר בפשטות על מגוון המצלמות הלומוגרפיות. מקווים שתשכילו, ובמידה ויש שאלות תמיד מומלץ לגשת לקהילת הפייסבוק שלנו


 

לבעלי תקציב נמוך - 200-300 שח

דיאנה מיני ללא פלאש

דיאנה מיני היא מצלמה מעולה לאנשים שרוצים להתחיל ללמוד את עולם הצילום- היא קלה, פשוטה, נוחה, וניתן לצלם בה חצאי פריימים - בדיוק כמו במצלמת 'אולימפוס פן' המוכרת. הדיאנה מיני היא מצלמה שאפשר לקחת לכל מקום בלי לדאוג.

(עומר ג'ו קורט)

פישאיי 1

עדשת עין הדג מוכרת לנו בעיקר מעולם צילומי האקסטרים, מצלמות כמו גופרו שלוקחים לסקי או לרכיבה פרועה על אופנוע שטח ממזמן לא נחלת העשירים בלבד. להיפך, המצלמה נגישה וקלה להשגה לכל מי שרק ירצה. תוכלו לצלם איתה בכל מקום ואפילו מתחת למים(בשימוש בכיסוי מיוחד בהזמנה מיוחדת)

 (דפנה ברזילי)

מצלמות מרובות עדשות

 

 

 

אם חשקה נפשכם בלהרגיש קצת אנדי וורהול, ולשכפל את הפריימים שלכם, או לחילופין - בא לכן\ם לתעד תנועה בכמה פריימים, בלומוגרפיה זה ממש אפשרי ואפילו מקובל. והאקשן סמפלר במחיר מיוחד לכבוד השנה החדשה!


 

לבעלי תקציב בינוני - 300-600 שח


דיאנה מיני עם פלאש

כבר כתבתי לכם שהדיאנה מיני מעולה למי שרוצה להתחיל להכנס לעולם הצילום הלומוגרפי, זה נכון , אבל! אם אתם רוצים כניסה קלה יותר וגם מצרך שהוא חובה, לכו על המהדורות שכוללות את המבזק. ובמלאי שלנו יש מלא מהדורות מגניבות בשביל כולם!

(עומר ג'ו קורט)

סרדינה עם פלאש

 

הלה-סרדינה היא מצלמה מגניבה בטירוף. אשכרה קופסאת סרדינים עם עדשה ומקום לסרט צילום. מדהים. הסרדינה מזכירה מאוד את הדיאנה מיני אך הן שונות לגמרי- בעוד שהדיאנה מיני מפיקה צילומים ריבועיים, הסרדינה מפיקה כאלה מלבניים, והמבזק 'Fritz de Blitz' הוא המבזק הלומוגרפי החזק והטוב ביותר שלומוגרפיה הוציאו אי פעם. והוא גם מגיע עם כמה פילטרים צבעוניים.


(ליזה וורונינה)

פישאיי 2


המצלמה הזאת מזכירה רק במעט את פישאיי1, למעשה - היא שדרוג מעולה וכוללות אופציות שייפתחו לכם דלתות חדשות לניסויים בסרטי צילום, כמו - מצב BULB, לחשיפות ארוכות ובלתי מוגבלות, אפשרות לחשיפות כפולות וגם מצב הנועל את כפתור הצילום, בכדי שלא יילחץ לכם סתם בתיק. נו, אתם מכירים את זה, כשהטלפון מחייג ומי שבצד השני של הקו שומע כל מיני רחשים וצועק 'הלו??!?!?!?!?!?!?'

אה, וגם אפשר להוציא את עינית המצלמה (שלעומת פישאיי1, היא באמת עינית עין הדג) ולשים פלאש לומוגרפי מגניב ולצלם עם מבזקים צבעוניים.

לבעלי תקציב גבוהה (600 ש''ח ומעלה)

LC-A+ 


ככל הנראה המצלמה האנלוגית הטובה, הכיפית והמעניינת ביותר בכל הזמנים, וממנה הכל התחיל. הלומו קומפקט היא מצלמה נוחה, שבניה טוב, מצויידת בעדשת זכוכית מיוחדת וגם - יש בה מד אור שמקל עליכם בצילום ונותן לכם חשיפות נכונות. בדף המוצר תוכלו לקרוא עוד חוויות מהמצלמה. לגלריה

(עומר ג'ו קורט)

סרדינה פרימיום

 

בקטגוריה הזאת קיימות כמה מהדורות מגניבות של מצלמת הלה-סרדינה: שופראבלוגהצארקויוט ובל-סטאר. כולן בנויות ממתכת, מגיעות עם המבזק המעולה של המצלמה, ובאות בקופסת עץ איכותית ששומרת טוב-טוב על הנכס החדש שלכם.

 (ליזה וורונינה)

 

 

נכתב ע''י עומר ג'ו קורט