המדריך לרכישת מצלמה לומוגרפית

חלק II - למתקדמים !

יש לכם ידע מעל הבסיסי בצילום?

תקציב נמוך (300 ש''ח)

קונסטרקטור

קונסטרקטור היא לא מצלמה מסובכת, להיפך, היא די פשוטה ונוחה, והיא גם אחת המצלמות היחידות בעולם שאתם בונים בעצמכם. לוקחים חלקים, מרכיבים, ואז גם יוצאים לצלם עם סרט 35ממ כלשהו. ויש גם גרסה שהיא לאספנים בלבד!

 (מאי אפלבוים בינג)

דיאנה +


דיאנה היא יפיפייה בטירוף, כזאת שכולם נועצים בה עיניים, בוהים, בוחנים, ושואלים- ''תגיד, זה משפריץ מים או שזה באמת מצלם?''. דיאנה היא כמו לגו, יש לה מלא אביזרים- מעדשות ופלאש ועד גבים לשינוי פורמטי הצילום בה. היא גם מצלמה שדורשת סבלנות ואכפתיות, כמו גברת אמיתית, צריך להשקיע בה מחשבה רבה ורק ככה תקבלו תוצאות טובות.


תקציב בינוני

הולגה

הולגה היא מצלמה מיוחדת. באמת, היא איכותית ולא איכותית ביחד, היא צעצוע וגם רצינית, היא חברה טובה אבל היא לא הכי אמינה בעולם. ובכל זאת, אלו הדברים שעושים אותה כזאת חשובה בעולם הצילום הלומוגרפי. היא לא מצלמה שמיוצרת או שייכת ללומוגרפיה העולמית אבל מבחינתנו היא חלק מהמשפחה.

(עומר ג'ו קורט)

ספרוקט רוקט

 ספרוקט רוקט היא מצלמה חווייתית במיוחד. היא בעלת עדשה רחבה במיוחד המצלמת בו-זמנית על שני פריימים. הסוף להצטופפות בתמונות קבוצתיות! עכשיו כולם ייכנסו. יצירתיים במיוחד היום? בספרוקט רוקט, בניגוד למצלמות אחרות, תוכלו למשוך גם קדימה וגם אחורה את הסרט וליצור צילום עם טעויות מעניינות או קולאז'ים מדהימים.

החרירים (ספרוקטס) הם החולשה של כל צלם המתעסק בצילום אנלוגי, קשה למצוא צלם שלא היה רוצה לצלם גם עליהם, ועכשיו, בעזרת המצלמה הזאת כל אחד יוכל לצלם על החרירים.

 (מאיה יעקובי)

ספינר360

 

אם כבר פנורמה אז לקחנו צעד אחד קדימה את העניין- למה לדחוס 110 מעלות כשאפשר 360? הכירו: ספינר. זוהי מצלמה מיוחדת במינה בעזרתה יוכל כל אחד שרק ירצה, לצלם 360 מעלות בעזרת משיכה חוט והחזקת ידית המצלמה. תהיו בטוחים שכל אחד שיהיה בסביבה ירצה להצטרף לצילום הבא! המצלמה מצלמת על סרט מסוג 35מ''מ , 9 פריימים שכל פריים הוא על 4 פריימים רגילים.

 


דיאנה F+


המצלמה הזו היא באמת כמו מין משחק לגו, ומה שהכי הכי כיף בה שהיא מגיעה במגוון עיצובים ואפשרויות. אין מה לפרט, מכיוון שזו הנסיכה שלנו.


 (נועה קציר)

תקציב גבוה

בל אייר זוהי למעשה המצלמה הפנורמית האנלוגית הראשונה לפורמט 120 שהיא בגודל נורמלי ולא בגודל מכונית. היא למעשה מצלמת רחוב אך גם תהיה מושלמת גם לסטודיו - היא מגיעה עם שתי עדשות: 90מ''מ ו58מ''מ. טווח הרגישות(ASA/ISO) שהיא תקבל בשמחה הוא בין 50-1600. 

 

לוביטל 166+

*זוהי מצלמה בהזמנה מיוחדת בלבד, ובמידה ותהיה במלאי במחסני החברה באירופה.*

 לוביטל. אוהב בירה. זאת מצלמה מיוחדת, יש לה קסם ואישיות והיא לא נפתחת לכל אחד, היא יוקרתית וגם איכותית, היא יצאה מאיזה סרט צרפתי קלאסי אבל היא בכלל חיקוי רוסי של הרוליפלקס, ועדין - מצלמה קסומה ומיוחדת.

 

LC-WIDE קחו את כל הטוב שיש בLC-A+, ותוסיפו אליו עדשה רחבה מאוד, עם אופציה לצילום פורמט ריבועי או חצאי תמונות, ותקבלו את הLC-WIDE. 

 עומר ג'ו קורט

החבילה הכוללת לדיאנה+ 

אין מה לדבר יותר מדי על החבילה הזו, כי היא פשוט כוללת את כל מה שצריך לדיאנה+ 5 סוגי עדשות: 75 מ''מ (עדשת הקיט), 20 מ''מ - עין הדג, 38 מ''מ -עדשה סופר רחבה, עדשת רחבה+תקריבים ועדשת 110 מ''מ -טלה-פוטוגב ה35מ''מ הנחוץ, ה'מסיכות' בשבילו, כבל שחרור וספליצר, תוסף העוזר לייצר קולאז'ים מעניינים בחשיפות כפולות


עומר ג'ו קורט