מבוא לצילום האינסטנט הלומוגרפי

אני לא חושב שקיים מישהו או מישהי בעולם שלא יתלהב בשניה שהוא יראה את תהליך הפיתוח של תמונה במצלמות האינסטנט שחזרו לחיינו אחרי ש'פולרואיד' פשטו רגל אי-שם בתחילת שנות ה-2000 ע"י פרוייקט "Impossible” אשר קנו זכויות שימוש בפורמט וכעבור כמה שנים, חברת פוג'יפילם שהמציאה פורמט חדש המתבסס על שיטת הצילום.

 

 

 


קיימות לא מעט מצלמות, צבעים ודגמים בעולם האינסטנט היום, אבל אף מצלמה לא משתווה למצלמות מבית לומוגרפיה העולמית אשר מספקות את אותו דבר – אבל עם קצת יותר מצילום פשוט מתפתח בתוך כ-2 דקות.


דיאנה F+ אינסטנט : דיאנה F+ היא המצלמה הלומוגרפית הכי מודולרית שקיימת בין מגוון הדגמים באתר, אפשר להחליף לה בין מבחר עדשות: פישאיי, רחבה+מאקרו, טלה-פוטו וופר רחבה (האהובה עליי) כשלאחרונה גם נוספה עדשת זכוכית למבחר הנותנת טאצ' שונה לגמרי אך עדיין נאמן למקור. בין השאר, דיאנה F+ מסוגלת לצלם גם על פורמט ה-120, הפורמט המקורי לו היא נועדה, ומספקת 12\16 פריימים לסרט צילום, פורמט ה-35מ"מ המספק התוכו 'תת-פורמטים': צילום פנוראמי וסטנדרטי, עם או בלי החירורים(Sprocket holes) ואת הגב הכיפי בטירוף – הגב לצילום מיידי.

בעבר היינו מוכרים את הגב בנפרד, כתוספת (כעת ניתן אך ורק בהזמנה מיוחדת), אך היום אנו מוכרים את המצלמה עם הגב כקיט שלם הכולל את המצלמה עם הגב לצילום מיידי והגב הסטנדרטי לדיאנה ופלאש עם ג'לים צבעוניים לצביעת התמונה.

דיאנה F+ מספקת כיף שלא נגמר בעיקר בגלל היותה כה מודולרית, שלא נדבר על החשיפות הכפולות הארוכות, משחקי האור וצילום בה כמצלמת פינהול – דבר שלא היה קיים קודם במצלמות בפורמט צילום מיידי.


לומו'אינסטנט: הלומו'אינסטנט החלה את דרכה כפרוייקט קיקסטארטר שמהר מאוד התברר כהצלחה עצומה. המצלמה עשתה עלייה ארצה לפני יותר משנה וכבר היום יש לה מועדון מעריצים קטן שמתרחב מיום-ליום.

 

מתוך אתר לומוגרפיה העולמי.

 

למצלמה ניתן לצרף שלישיית עדשות – רחבה, פישאיי וקלוז-אפ שישדרגו לכם את כל הצילומים.

ה לומואינסנט מגיעה בשני פורמטים – מיני ורחבה בעוד שהמיני מצלמת על דף בגודל של כרטיס אשראי, הרחבה מצלמת על דף ברוחב כפול(!)

ב לומואיסטנט הרחבה יש מצב צילום אוטומטי המודד את האור הדרוש לצילום התמונה, שלט רחוק מיוחד לצילום ואת הקטע הזה – שכולם יכנסו לפריים בצילום הקבוצתי.צילומי לומואינסטקס ווייד ע"י הדר כוכבי אברמוביץ

צילומי דיאנה F+ אינסטנט ע"י עומר ג'ו קורט

 


אז מה המצלמה המיידית המושלמת בשבילכם? רק אתם תחליטו.