כנראה שהמטרופוליס הוא הסרט האהוב עליי מ-ע-כ-ש-י-ו

עומר קורט, 18/03/2020

עושה רושם שהחורף עוזב אותנו. כלומר, רק השבוע ירד גשם, ונראה שעוד ימשיך לרדת, אבל כעיקרון כמה ימים של שמש וחופי תל אביב הומי אדם למרות הקורונה. אז לפני שבועיים אמרתי "עד כאן, אני לא יכול להמשיך ככה, אין מצב שלומוגרפר ותיק שכמותי לא ינסה את הסרט החדש" הצטיידתי לי בלומוכרום מטרופוליס באיחור מאוד לא אופנתי. את המצלמה היה קל לבחור, זה די קלאסי לקחת סרט חדש ומיוחד של לומוגרפיה יחד עם הLC-A. 

כהרגלי, לא ממש תכננתי מה ואיפה אצלם. לרוב יש איתי מצלמה כלשהי, וכשיש לי מה ואיך - אני מצלם. אז הזדמנתי לחוף בהרצליה ולמפגש עם חברים, ופה ושם בצילומים היום-יומיים.

לא אשקר, הייתי די סקפטי לגבי הסרט, לא התלהבתי ממנו יותר מדי בהתחלה ולכן כל העסק נוטה לשעשע אותי, נוצר כאן מצב של מ0 ל-100 - המטרופוליס נהפך לסרט האהוב עליי, ובתור לומוגרפר שניסה המון סרטי צילום וסרטי שקופיות רבים בקרוס-פרוססינג, ההכרזה הזאת נהפכה לרצינית. זה הסרט הראשון שמזכיר לי בגוונים את הסרט הישן Lomography xpro chrome 100 שעבר מן העולם לפני כ-7 שנים, הגוונים שלו נעימים, רכים, מרגיעים ושלווים בו זמנית. אני חושב שאפשר להגדיר אותו כ"האח הרגוע של הלומוכרום הסגול" וזו תהיה מחמאה בשבילו.


למה הסרט יתאים? 

הסרט יגיב מצויין להפקות אופנה ומצד שני יכול לתת נפח מיוחד לתיעוד הטיולים בארץ ובעולם. זה לא בהכרח סרט שצריך לשמור ל"אירועים מיוחדים" אלא מומלץ להשתמש בו ביום יום שלכם\ן שכן אצל חברינו הדיגיטליים, צלמות וצלמים רבים מחפשים את הגוונים הללו ואת פלטת הצבעים כשהם מבצעים עריכה לצילומיהם.


בנוסף, הסרט עם טווח מורחב, כך שניתן לצלם עליו ברגישות של 100 אסא (כמו שאני צילמתי בפעם הראשונה) ועד 400 אסא - לפי בחירתכם\ן וצרכיכם\ן - גם בלילה בתוספת של פלאש איכותי, וגם בחוף הים - הכל בסרט אחד מופלא שזמין בארץ בפורמט 110, 120 ו35מ"מ.

אז איפה ניתן להשיג? 

נכון להיום, ניתן להשיגו בקניה בחנות המקוונת שלנו ובאינטרפוטו, יבואן לומוגרפיה ישראל, באלנבי 22 ת"א. 

צילמתם\צילמתן עם המטרופוליס? נשמח שתשתפו אותנו בקבוצת לומוגרפיה ישראל בפייסבוק!