סובב ישראל - פילם בנצרת הסגולה

מאיה יעקובי בראיון ללומוגרפי.קום

אתם בטח כבר יודעים מדוע העיר נצרת מיוחדת. היסטוריה כה רבה התרחשה בעיר הזאת, בהיותה היעד המרכזי לעלייה לרגל של הנוצרים, ובעלת שורשים ערבים מוסלמים עשירים. כיום היא נחשבת ל"בירת ישראל הערבית", כיוון שהיא העיר הערבית הגדולה ביותר במדינה. העיר העתיקה של נצרת ידועה בשוק המסורתי המספק לכל דורש חוויה מקומית אותנטית והיא מוקפת באתרים היסטוריים ודתיים לכל מאמין, שוחר תרבות או חובב היסטוריה. מאיה יעקובי טיילה וחזרה עם שלל סיפורים מצולמים מהעיר העתיקה והקסומה של נצרת, אותם לכדה במצלמת הNikon שלה ורול של LomoChrome Purple.

אני גרה בישראל, מדינה כל כך קטנה עד שאפשר לנסוע לאורכה מצפון לדרום תוך 6-7 שעות, כך ששום יעד לא רחוק מדי, לפחות ביחס למדינות אחרות. אך עד כמה שארצי קטנה, היא מלאה ביעדי טיולים יפים ומרתקים. מכל המקומות היפים בהם ביקרתי אני לפעמים חוזרת לאלה שלעולם לא ימאס לי מהם.

התאהבתי בנצרת בפעם הראשונה שביקרתי בה בחיי הבוגרים. היה משהו שובה באווירה הכל-כך מיוחדת, ברחובות הצרים והיפים ובאנשים המקסימים, כל אלה הפכו את נצרת לאחד מיעדי הטיול האהובים עלי בארצי.

בלילה הראשון בו התארחנו בנצרת ישנו באכסניה יפהפייה בשם פאוזי עאזר. פרט לעובדה שהמקום נמצא באחד הבניינים המרשימים ביותר בעיר, הצוות היה ידידותי להפליא, ונהנינו גם מחברתם של אנשים נחמדים שפגשנו ב-Happy Hour שהתקיימה בחצר הקטנה שבין החדרים. האווירה הייתה כל כך טובה שלא היה לי אכפת לחלוק חדר מעונות משותף יחד עם עשרה אנשים אחרים (מודה שבדרך כלל אני ממש מפונקת כשמדובר בשינה במקומות זרים).

בלילה הראשון של הטיול שלנו הגענו לבר/מסעדה שביקרתי כבר בפעם הראשונה שהייתי בנצרת עם בן הזוג שלי. המקום הנעים הזה נקרא Alreda, והוא כנראה אחד המקומות האופנתיים ביותר באזור לארוחת ערב קטנה או כוס יין מפונפנת. במהלך הביקור זללנו בכמה מקומות מצוינים, אבל המסעדה שסומנה כהצלחת הטיול נקראת לונא, מסעדה שמגישה אוכל מקומי עם פרשנות רעננה וייחודית למנות מסורתיות. שם אכלנו ללא ספק את אחת הארוחות הטובות ביותר שאכלנו לאחרונה. 

טיילנו בעיקר באזור השוק הישן בעיר העתיקה. פרט לעובדה שתוכלו למצוא בשוק אוכל ומצרכים מצויינים, זה אזור טוב מאוד 'ללכת לאיבוד' ברחובות העתיקים, הציוריים והיפים. כשהלכנו ברחובות היפים שמחנו מאוד לגלות כמה נחמדים ואדיבים הנצרתיים. כמעט כל 'זר' שנתקלנו בו הפך לחבר מהר מאוד; מאדם אקראי שפגשנו ברחוב ועזר לנו להגיע למקום מסויים עד למנהל חנות תבלינים אצלו חיפשנו כמה מצרכים כדי לבשל ארוחה גלילית, והוא היה כל כך נחמד והסביר לנו זמן רב על מאכלים וסיפר לנו דברים מעניינים על נצרת והסביבה. כל אזור השוק מלא בלוקיישנים נהדרים להתפרע עם המצלמה שלך. כמו כן, מכיוון שזו עיר הררית, זה נהדר לעלות לגובה ולצלם תמונות מגניבות של הנוף שנמצא במורד או להפך.


אז אם אתם חובבי אוכל שמחפשים יעד מגוון, רב תרבותי עם אתרי היסטוריה יפהפיים - נצרת היא היעד בשבילכם!


מאיה יעקובי היא צלמת ולומוגרפרית ותיקה בקהילת לומוגרפיה בישראל, תוכלו לקרוא על עבודות נוספות שלה במגזין שלנו, בין היתר על פרוייקט הפילם סוואפ המדהים שביצעה יחד עם הלומוגרפר ברט אלן סמית'