הפכו כל מצלמה לLC-A


קשה לדבר על הLCA+ בלי לדבר על העדשה המיוחדת שמורכבת בה, המיניטאר-1. אז הסיפור שלנו מתחיל ב-1982, כשהרעיון להמציא את המצלמה הזאת דרש עדשה שתתאים לה בדיוק.

ראשית, המומחים ממפעל לומו בסן פיטרסבורג, רוסיה, נודעו על העבודה המצויינת שעשו בתכנון העדשה, אבל, וזה היה אבל גדול - הם לא הצליחו לתכנן את העדשה כך שניתן יהיה לייצר אותה בייצור המוני. פרופסור לב סקין, לקח את המושכות וחישב את מבנה העדשה מחדשה כך שניתן יהיה להכניס את הלומו LC-A לייצור המוני כבר ב1984.


איך נולדה העדשה?

היה זה מר טאראבוקין, מומחה לאופטיקה ממכון GOI בסן פטרסבורג שהיה אחראי לסימון השם, ה'טאר' ב'מיניטאר' נגזר משלושת האותיות הראשונות של שם משפחתו. הוא גם זה שהעביר את החישובים הסופיים שלו ללב סקין, שמאז ועד היום העדשה נבנית על פי חישוביו הסופיים.

לומוגרפיה מצאו את עצמם חושבים על איך לקחת את המצלמה האגדית והאהובה שמזוהה יותר מכל עם התנועה הלומוגרפית צעד נוסף קדימה עד שהחליטו, לראשונה, לבודד את העדשה האגדית מהמצלמה האגדית וליצור עדשה אחת שתתאים כמעט לכל מצלמה מודרנית, אנלוגית ודיגיטלית כאחד.


הזכוכיות המשומשות להרכבת העדשה בעלות מספר ציפויים לצמצום השתקפויות והגברת הצבעוניות והקונטרסטיות. הזווית הרחבה של 32מ"מ מצלמת פחות או יותר כל מה שמולך והצמצם F\2.8 נותן לכל האור החיובי והטבעי להכנס ישירות פנימה.

הימים בהם בזבזנו זמן רב בכיוון המיקוד(פוקוס) נגמרו. בעזרת המתג בעדשה, עליכם רק להעריך את המרחק הנדרש לצילום התמונה והכל מוכן. העדשה מבוססת על מנגנון המיקוד של סדרת ה-M של לייקה, מה שמבטיח פוקוס מושלם עם כל מצלמת ריינג'פיינדר.

טשטושים שעושים את ההבדל: אחד הדברים היותר האהובים בLC-A ובמרבית המצלמות הלומוגרפיות הוא הטשטוש (Vignetting) בפינות התמונה. הודות למנגנון המיקוד הרטרואי הצלחנו לשמור על המאפיין האהוב הזה.

רוויית צבעים לנצח: אחת הסיבות העיקריות לרוויית הצבעים שנוצרת בעזרת העדשה היא הציפוי רב השכבות שפותח במיוחד לעדשה.

חיו את הרגע: כלומוגרפים(יות), היעד העיקרי שלנו הוא לחיות את הרגע ולא לתת למצלמה להפריע לנו בכך. השתמשו במצלמה ככלי לתיעוד הרגע שלכם. לומוגרפיה שואפת מהחיים, ועם המיניטאר-1 תוכלו לעשות זאת בקלות רבה עם כמעט כל מצלמה מודרנית שקיימת. מוכנים להתחיל?


בנייה יוצאת דופן: מתוך החזון וההשראה לקחנו על עצמנו לייצר את העדשה ברמה הכי גבוהה שניתן, מעיצוב ה'פנקייק' דרך המתאמים השונים אין ספק שתהנו מכל רגע עם העדשה הזאת.מידע טכני:

אורך מוקד: 32מ"מ

צמצם: F/2.8-f/22

הברגה: לייקה M

פוקוס החל מ: 0.8 מטר (80 ס"מ)

בנויה מעדשה עם ציפוי מרובה, 5 אלמנטים 4 קבוצות.


סוג החיישן
מצלמות שמשתמשות בחיישן זה
אחוז החיתוך
העדשה עם חיישן זה שוות ערך ל:
APS-H
Leica M8
1.3
42mm
PS-C or Nikon DX
Fujifilm X, Sony E, Ricoh GXR, Canon EOS-M
1.5/1.6
48mm / 51mm
Micro 4/3
Olympus PEN and Panasonic Lumix families
2.0
64mm

העדשה ניתנת לרכישה בהזמנה מיוחדת דרכנו, מעוניינות? מעוניינים? לחצו כאן!


כל הזכויות שמורות, ט.ל.ח.