פילם סוואפ 2020: אור זק"ש ורחלי ורצברגר


לפני כחמישה חודשים התחיל להתבשל לו פרויקט חדש, מרגש ומפתיע - פרויקט הפילם סוואפ הראשון של לומוגרפיה ישראל! הפרויקט חיבר יחד 9 צמדי צלמים וצלמות במגוון גילאים, מכל קצוות הארץ (ואפילו מעבר לים) שהחליפו ביניהם סרטי צילום בצורה אקראית, בלי לדעת בכלל עם מי הם חולקים את הצילומים שלהם.


הפרויקט יצא לדרך בתקופה מאוד לא פשוטה לתנועה, ליצירה ולפיתוח סרטים במעבדה, בחלק מהתקופה שלושת הדברים האלו היו אפילו בלתי אפשריים, אבל שום דבר לא עצר את הצלמים והצלמות שלנו.

אז אולי כל התהליך לקח קצת יותר זמן מהמתוכנן, אבל אין ספק שהציפיה הארוכה לא הייתה לשווא.


אנחנו שמחים ומתרגשים מאוד לחשוף את תוצרי פרויקט הפילם-סוואפ שלנו. בכל פעם נפנה את הזרקור לאחד מצמדי הפרויקט כדי שיהיה בשביל מה לחכות :)


#2 - רחלי ורצברגר ואור זקש

רחלי, 27, גרה ביפו.

"אני מצלמת מאז גיל 13, גיליתי את עולם הצילום כשהבנתי שככה אני מצליחה לתקשר ולהביע את עצמי הרבה יותר טוב ובקלות מאשר במילים.

כשהייתי רוצה לתקשר עם מישהו/י הייתי פשוט מבקשת מהם לצלם אותם. זה בערך מה שקורה גם עד היום, 14 שנה אחרי. 

חשיפות כפולות זה משהו שמעניין אותי עוד הרבה לפני הפרויקט. כשלמדתי לעשות את זה בעצמי נפתח לי עולם חדש ויצירתי בצילום.

הציפיות שלי מהפרויקט היו שיצאו תמונות מעניינות שמספקות נקודת מבט של שני צלמים שאוהבים ומעריכים חשיפות כפולות וכתוצאה מכך יצאו צילומים מעניינים מה שגם קרה בסוף, בעיניי. 

הייתי מרוצה מהרבה מהצילומים שיצאו. הרגשתי שהחיבור ביני לבין אור עבד טוב כשאני התרכזתי בעיקר בצילום פורטרטים של אנשים מהסביבה שלי והוא התמקד בעיקר בטבע.

האמת שיש כמה תמונות שהייתי רוצה לשאול אותו מה הוא צילם כי התוצאה שהתקבלה כל כך הזויה ומעניינת.

אני חד משמעית אתנסה שוב בפילם-סוואפ. זה מרגש, מעניין, מעורר ציפיה והתוצאות מיוחדות מאוד בעיניי. 

איזה כיף שיש עולם שלם של צלמי פילם שרוצים להתנסות, ללמוד וליצור ביחד ולחוד. יש הרגשה של יצירתיות ומקום בעולם הדיגיטלי וכמו בחיים ככה גם במה שאתה אוהב לעשות בהם: ההרגשה שאתה לא לבד מחזקת ומאתגרת אותך. "

כדי לראות עוד צילומים של רחלי לחצו כאן


אור, 34, גר בעכו

מורה לצילום בתיכון, אב טרי.

"כשהצטרפתי לפרויקט ציפיתי לחוויה משחקית עם פילם.

כשהתקבלו התוצאות היתה הרבה התרגשות לאחר ציפיה ארוכה. אני חושב שהייתי יוצר מתווה ברור יותר בו הייתי יודע מה צולם לפני בגדול.

אשמח להתנסות בפילם-סוואפ בעתיד. זה נחמד , מסקרן ומוציא מצילום פילם צדדים אחרים.

בסך הכל הייתה לי חוויה מסקרנת מאוד לראות את הפריימים של רחלי ושלי מתחברים ליצירה חדשה לגמרי. זה יצר משהו חדש שלא היה קיים לפני ואני אוהב את זה."

כדי לראות עוד צילומים של אור לחצו כאן


השילוב של הפורטרטים שרחלי צילמה עם צילומי הטבע של אור יצרו חיבורים מסקרנים וקסומים, הרמוניה של טקסטורה ורגש.


הפרוייקט נוהל ע"י הלומוגרפרים הישראלים מאיה יעקובי ועומר קורט בחסות אינטרפוטו תל-אביב. תודה לכלל הצלמים והצלמות שלקחו חלק.

© כל הזכויות שמורות ללומוגרפיה ישראל, אינטרפוטו בע"מ ולצלמים המצויינים בכתבה, ט.לח.