ראיון עם הלומוגורו דוד אללוף

עומר קורט, 22/8/2015

את דוד אני מכיר כבר כמה שנים, בעת ביקור שלו בארץ נפגשנו באיזה תערוכה שערכנו בפאב 'סודה בר' בנחלת בנימין. הוא החזיק איתו את הLCA והראה לי כל מיני טריקים מגניבים. מאז אנחנו חברים בפייסבוק ומידי פעם משוחחים. לאחרונה הוא ביקר בארץ ואני בדיוק היית בחו"ל, אז לא יצא לנו להיפגש אבל כן יצא לנו לדבר קצת על צילום


  • לא מזמן, בשיא הקיץ, היית בארץ עם כמה מהמצלמות שלך בביקור והשארת אותנו עם צילומים עוצרי נשימה. ספר לנו קצת על עצמך ומתי התחלת לצלם?

שלום! התחלתי לצלם בצורה רצינית לפני כעשר שנים. אבא שלי נתן לי במתנה את הניקון F2 שלו. לא העזתי לשאול אותה ממנו אף פעם מכיוון שידעתי כמה היא חשובה לו. כשהוא נתן לי אותה ידעתי שהיא לא יכולה להשאר סתם ככה על המדף, חסרת שימוש, למרות שזו הייתה תחילת המהפכה הדיגיטלית ובכל מקום כלום חיפשו רק איך להתקדם מסרטי הצילום.

באותו זמן התחלתי להכיר את תנועת לומוגרפיה, המצלמות והפילוסופיה שעמדה מאחוריה עניינו אותי והרגשתי טוב לא להיות היחיד שמצלם תמונות מוזרות מהחזה.

  • איזה מצלמות יש ברשותך ומי מהן המועדפת?

כרגע המועדפת היא כמובן הניקון f2 אבל אני מאוד אוהב את הLCA והספרוקט רוקט.


  • למה?

את הניקון אני אוהב בעיקר בגלל שזו הייתה אחת המצלמות הטובות בעולם בזמנו, ועדיין עובדת כמו שעון שוויצרי 35 שנה אחרי. חוץ מזה, יש לי מגוון רחב של עדשות בשבילה – זוהי מצלמת היום יום שלי. מצד שני, אני מאוד אוהב את הLCA, שלדעתי היא  מצלמת הפילם הקומפקטית הכי טובה. אפשר לצלם איתה בכל מצב, בכל רגע. יש לה טווח רגישות גבוה – בין 100 ל1600 אסא, לעומת 50-400 אסא כמו שברוב המצלמות הישנות.

  • מה אתה אוהב בישראל, ומה המקום האהוב עליך כאן?

אני אוהב את האור שבארץ הזאת. מאז 2004 אני מגיע כל שנה. אני מאוד אוהב את הים, אבל לאו דווקא את החוף הכי פופולרי, אני מחפש אותנטיות, אנשים טבעיים שאותם אני יכול לצלם עם הציוד הישן שלי. חוץ מזה, התאהבתי בים המלח ומצדה. מקומות מדהימים.

אני חושב שישראל היא מכרה זהב בשביל צלמים.  • אתה חושב שבעוד חמש שנים תמשיך לצלם בפילם?

כל עוד אני יכול להרשות לעצמי לממן את קניית הסרטים ופיתוחם אין סיבה שאפסיק. צילום אנלוגי הוא תרפיה בשבילי.  • מה סרט הצילום האהוב עליך?

וואו, קשה לתת לי שם של אחד אבל האהובים עליי הם: Kodak Elitechrome 100vs, Kodak TX400, Fujichrome Sensia 100 & Lomography Lomochrome Purple 100.


  • תן לנו כמה עצות בשביל להיות לומוגרפרים טובים יותר

אני לא יודע אם אוכל לעזור למישהו להיות לומוגרפר טוב יותר, אבל במקרה שלי, כשאני התחלתי השתדלתי לעשות הכל בתשוקה, לצלם מלא, לצלם כל מיני קומפוזיציות, ולהתנסות בכמה שיותר סוגי סרטים.

אם אתם מתחילם, אני ממליץ לכם לבחור מצלמה פשוטה כמו הLC-A+, הסרדינה או הדיאנה. עם קצת סקרנות וכמה סרטי צילום אתם תדעו לשלוט במצלמה. אחר כך – תנו ללב שלכם לעבוד.


דוד אללוף, הוא מעצב סאונד ודיג'יי וגורו לומוגרפי עם המון צילומים זוכי פרסים של האגודה הלומוגרפית העולמית. אתם מוזמנים לבקר באתרו - www.dudizm.com

ובערוץ הסאונדקלאוד שלו - https://soundcloud.com/dudizm

© כל הזכויות על הצילומים שייכים לדוד אללוף ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור מפורש שלו.