חוויותי עם סרט צילום סגול

עומר קורט, 14/08/2015

חוויות עם הלומוכרום פרפל

 

את הסרט הזה לקחתי לניסוי קצת אחרי שהוא הגיע ארצה, בתחילת 2015. אבל, לא היה לי האומץ לנסות אותו, סרט כ''כ נדיר, יוקרתי, מיוחד – היה לי קשה לקחת על עצמי את האחריות הרבה שהסרט הנ''ל טומן בחובו.

מאז עברו לא מעט אך גם לא הרבה סרטים במצלמות שלי, סרטי שקופיות מיוחדים יותר ופחות, נגטיבים רגילים לגמרי, ואיזה סרט שחל''ב אחד או שניים, עד שהגיע הרגע המיוחד וההזדמנות, להיות בחוץ לארץ ולטעון בתוך ה+A-LC שלי את הסרט הזה.


הזוג הזה, מסתבר, חברים טובים מאוד ומסתדרים מעולה

אז ככה, לצלמים הוותיקים שבינינו, או לפחות מי ששמע או הכיר, בעבר היה לקודאק סרט צילום ששמו Aerochrome, סרט שקופיות מסוג אינפרה אדום, שכרגיל- ברגע שלומוגרפר פיתח אותו בקרוס פרוסס, הוא גילה תוצאות מדהימות ומעניינות. היום כמעט ולא ניתן להשיג את האירוכרום, אלא אם משלמים יותר מ30$ לסרט, וגם לא בטוח שייצא משהו אלא אם הסרט נשמר טוב בהקפאה.

(2 דוגמאות מתוך לומוגרפי.קום לקודאק אירוכרום)


אז האירוכרום האגדי, עם הצבעים ההזויים כבר לא ממש קיים, אך היום יש לנו את הסרט הסגול הזה, שהוא יורש הכתר, המחליף, שעומד במשימה בצורה טובה מאוד, ואולי אפילו בצורה טובה יותר לאוהבי הצבעים הפסיכודליים שבינינו. אני למשל, הגעתי למסקנה שזה הסרט האהוב עליי מעכשיו, ואולי הסרט היחידי שיכול להתחרות בו זה הלומוכרום 100, סרט שקופיות רגיל ופשוט שירד מייצור לפני כשנתיים (והלוואי שיחזור כבר !)

ה"XR" שעל גבי האריזה מציינים Extra Range, זאת אומרת, שניתן להשתמש בסרט כאילו הוא סרט צילום ברגישות 100 אסא, אך גם כאילו הוא סרט ברגישות 200 או 400 אסא, והסרט יגיב טוב אך שונה בין כל רגישות. הצבעים השולטים בסרט הם תכלת, אדום עז וכמובן סגול.

ומה על חשיפות כפולות אתם תוהים ותוהות? אז ככה, בעיקר בגלל שזה סרט אקסטרה ריינג', חשיפות כפולות יוצאות ממש מגניבות, ולא צריך להתעסק עם כל מיני פיצויי חשיפות רוב הזמן


אין הרבה מה להוסיף לגבי הסרט הזה, רק המלצה חמה מאוד – קנו כזה וקחו אותו אתכם לטיול בארץ או בחו''ל, ההמלצה היא לקחת אותו עם מצלמה שאתם אוהבים במיוחד, עדיף כזו עם עדשת זכוכית כמו הLCA+, או כל מצלמת רפלקס פילם. הסרט קיים גם בפורמט 120, קחו אותו ביחד עם הדיאנה+ ועדשת הזכוכית המותאמת לה.


לרכישה- 35ממ/120

נתראה בפעם הבאה! כנראה עם סקירה על הלומוכרום טורקויז!

 *כל הצילומים פרט למה שצויין, שייכים לעומר קורט ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור.