ניסוי כלים: אורי ברקת

סיבוב נסיון עם הסרט בבילון 13

לי

בכל הקשור לפילם, אני מאד אוהב להתנסות.

זה המקום שלי קצת לאבד שליטה, לשחרר ולהתמסר לטעויות וללא נודע.

לכן, כשהגיעה ההצעה לצלם עם ההבילון, שמחתי מאד. גם כי זה סרט שלא יצא לי עדיין לנסות וגם כי הוא מאתגר וייחודי מאד, 13 אסא!

היה לי ברור שאצלם אותו בסטודיו. גם כי זה המרחב בו אני הכי שולט, ובעיקר כי האסא הנמוך שלו מחייב תאורה חזקה ומבוקרת.

טל

הקדשתי כמה ימים בחיפוש אחר מודלית אחת שאיתה אצלם את כל הסרט ונבנה סשן שמתאים לאווירה של הסרט. אבל הימים היו ימי סגר והגבלות, ולא הצלחתי לאתר את מי שאני רוצה.

בסופו של דבר יצא שצילמתי את הסרט עם כמה מודליות, כל אחת כמה תמונות, במקביל לצילום העיקרי במצלמה דיגיטלית. זה אומנם שבר את האחידות של הסרט, אבל איפשר לי לבחון אותו בכל מיני סוגי תאורה, ועל כל מיני תווי פנים, ואני שמח שככה יצא.

מיכל

מבחינה טכנית הסרט היה לא פשוט לעבודה. הוא דרש התאמה של התאורה אליו, ככה שכל פעם שרציתי לעשות בו פריים הייתי צריך להגביר את כל עוצמת התאורה מהסט הדיגיטלי, ואחרי זה להחזיר אותה למצב הקודם (מכיוון שלא רציתי לצלם עם המצלמה הדיגיטלית בצמצם סגור מידי). זה גרם לכך שכמה פריימים יצאו חשוכים יותר מהמתוכנן וגם לכמה טעויות בנתוני הצילום עצמם ובמהירות הסנכרון.

אבל כמו שכתבתי בהתחלה, אני אוהב טעויות. הן מאפשרות לי לחשוף סגנון שלא קיים אצלי באופן טבעי ולא קל לי.

קוראל

אני מאד אוהב את מה שיצא. האסא הנמוך של הסרט נותן לו לוק מאד ספציפי, שבעיני מחמיא מאד למצולמות בתאורת סטודיו. אני מאמין שמתישהו בעתיד אתנסה איתו שוב, הפעם עם יותר הקפדה מצידי ובסשן שמיועד כולו לסרט הזה.

* כל התמונות צולמו במצלמת canon eos 300  ועדשת 50 מ"מ


תודה רבה לאינטרפוטו ולומוגרפי ישראל על ההזדמנות!

קוראל

לרכישת הסרט בחנות שלנו לחצו כאן

לאתר של אורי לחצו כאן\לאינסטגרם לחצו כאן

© כל הזכויות על הצילומים שמורות לצלם אורי ברקת