צילום רחוב למתחילים

עומר ג'ו קורט, 11/10/2014

צילום רחוב הוא הדבר הכי פשוט ועם זאת מהמורכבים ביותר בעולם הצילום, אספנו לכם כמה טיפים בשביל התחלה פשוטה.

1.התכוננו מראש. יש לי למשל תיק צד שקניתי בעשרים דולר מאיביי, אני יכול להכניס אליו מצלמה כמו הולגה ועוד מצלמה כמו LCA+ למשל, ואם אני במצב רוח קרבי אז גם הלומוקינו תכנס. הצטיידו בכמה סרטים ומצלמה מפורמט אחר מהמצלמה העיקרית שלכם. תמיד כיף לראות את הסרטים אחרי פיתוח, פריים שצולם באותו מקום, אך המצלמות 'מתרגמות' את המקום בצורות שונות.

2.הסתכלו סביב. חפשו מקומות שווים, טיילו, הסתכלו על האנשים העוברים ושבים, נסו ליצור סיפור לסביבה שלכם, לאנשים סביבכם. אל תחזיקו את המצלמה צמוד לעין ותירו סתם שוטים ללא משמעות, היו ספונטניים אך באותה מידה גם תחשבו מה יכול לצאת.

3.אל תכריחו! אם אתם מקבלים 'ווייבים' שליליים מאנשי הסביבה, תעזבו – התנצלו, חייכו, והמשיכו הלאה. אף אחד לא חייב להיות מושא הצילום שלכם, אתם המלכים כאן.

4.חייכו. ניסיתם לצלם תמונה הכוללת אנשים, בלי שהאדם שם לב, ואז הוא הרים את הראש וקלט אתכם? הכל בסדר, 'תנו חיוך – הכל לטובה' כמו שחברינו נוהגים לומר. רק תקוו שלא יכריחו אתכם למחוק את התמונה

5.צבע. צילומי רחוב בשחור לבן לפעמים יכולים להיות הדבר הכי יפה שקיים, אך עם זאת, יש לשים לב כי בקיץ, לדוגמא, צבעי סרט שקופיות שיפותח בקרוס פרוסס, יכולים לצאת מדהים ולגרום לכולם להסתכל על הצילומים שלכם. אם אתם שולטים על הצמצם במצלמתכם, מומלץ להגדיר אותו לf\8 או f\11 בכדי שכל האובייקטים יהיו בפוקוס כמה שאפשר.


6.אחד החוקים בלומוגרפיה הוא 'צילום מהמותן' או בשמו הלועזי – Hipshot. לכו על זה, הסיכויים שייצא נורא, שואפים ל-0, אם ברשותכם איזו רוליפלקס או לוביטל, תוכלו גם להתרכז בעבודה, אם לא, נסו ליישר את המצלמה, תקוו שהיא תעבוד לטובתכם, את התוצר הסופי תראו רק אחרי שהמעבדה תסרוק לכם את הסרט.

7.בניינים יכולים להיות מדהימים. כן! באמת, מבנים יכולים לספק השראה מטורפת! מה שמחזיר אותנו לסעיף 2, התרכזו גם במבנים לצדכם- מבנים נטושים, מגדלים, קירות שבורים מכוסי גרפיטי, הכל יכול להוות לכם השראה

8.ציוד- בתכלס, צילום רחוב תמיד יכול להיעשות על ידי כל סוג מצלמה שקיימת. אך כאן, אני הכי מעדיף מצלמות פשוטות לתפעול, כמו הולגה, LcA+, אולימפוס פן, דיאנה מיני, סרדינות, ובעצם כל מצלמה שלא באה עם עדשה ענקית שמסרבלת את העסק.

בהצלחה!

 

חלק מהסעיפים בכתבה הם בהשראת המאמר הבא: http://www.picturecorrect.com/tips/beginner-street-photography/