צילומי הסגר

נתחיל ונפתח בכך שלכולנו התקופה הזו די קשה ודי מוזרה, אני יכול להעיד על עצמי שממש שבוע לפני התחלת ההסגר הצטיידתי בכמות סרטי צילום מכובדת וטריה, עם כמה ימי צילומים קבועים בלוח השנה ותכנונים לחופשת הפסח שהפכה לחופשת-הסגר. 

אספתי כאן כמה רעיונות מארכיון הצילומים שלי, מתוך הבית ומתחת לו, תיעוד עצמי וסביבתי שיכול להוסיף עניין ועיסוק לסרט הצילום שטענתם למצלמתכם שניה לפני שכל הטירוף התחיל.

הנוף שמחוץ לחלון

בין אם אתם מתגוררים בדירת שותפים עם חלון קטנטן לבין אם זכיתם בדירה עם שלושה כיווני אוויר, מכל חלון אפשר להפיק נופים נפלאים. חלקם מעניינים יותר וחלקם פחות, מצד אחד אתר בניה ומצד שני כביש ראשי או חלונות משעממים. נסו למצוא את היופי של כל צד.


פינות בבית

מי חשב שמכונת כביסה יכולה להיות מעניינת? מי האמין שדיאנה והפורמט הריבועי שלה יהיה מושלם לצילום של חדר השירותים? אולי מכונת הקפה שלכם במקרה ממש פוטוגנית בזמן פעולה?


לעלות לגג

כשמקודם דיברנו על הנוף שמחוץ לחלון, היינו צריכים להקדיש תשומת לב מיוחדת לאלה עם הגישה לגג. הנופים שאנחנו יכולים לצלם כשאנחנו נמצאים בנקודה גבוהה רבים יותר ולעיתים גם מעניינים יותר. אל תשכחו לשהות על הגג בזהירות!

מה מסתתר מתחת לבית?

גם פחות ממאה מטר מהבית ניתן למצוא פינות יפות. שביל הגישה לבניין, הכניסה מהחניה, הירידה למתחם פחי הזבל והצמחייה - הכל הולך. 

ומה עם תיעוד עצמי?

הזדמנות טובה לצילום אנלוגי מול המראה


מקווה שההמלצות שריכזנו כאן יעזרו לכם לשמור על תחביב הצילום גם בתנאים הלא-נעימים הללו ©כלל הצילומים צולמו ע"י עומר קורט