סיבובי הראשון עם מצלמה פנורמית

עומר קורט, 10/09/2015


אני - צולם ע"י עדי שחם

ספטמבר 2015, עונת החגים, בה צילמתי המון עם הLCA+ וגם ניסיתי לראשונה את הלומוכרום פרפל, החלטתי לאסוף אותה, הספרוקט רוקט, ולצרף לה סרט צילום צבעוני ברגישות\מהירות 800 אסא שגם הוא, כמובן, מבית לומוגרפיה.

 

במצלמה יש 'מסכה' מיוחדת או סוג של פילטר שמתלבשת בשטח שבין הסרט לעדשה ועוזרת להחליט האם לצלם על החירורים או לא. החלטתי להיות מסורתי הפעם, ואת הסרט הראשון במצלמה צילמתי כאילו הספרוקט לא הייתה אחת מהמצלמות היחידות אשר מאפשרות צילום על החרורים.

כמו כן, ניתן לצלם בה חשיפות כפולות או ארוכות, ולחבר לה פלאש. העינית שבה די מדוייקת ונותנת את הזווית הרחבה שהעדשה מצלמת בה (30מ"מ אשר מצלמים כ106 מעלות!) ואחד הדברים הכיפים והנוחים בה שכמו שניתן לגלול את הסרט קדימה - ניתן בקלות לגלול אותו חזרה אחורה.

גילוי נאות, לקח לי חצי שנה בדיוק לצלם את כל הסרט, דבר שלא היה משימה קשה מבחינה טכנית, שכן, כל פריים במצלמה הוא בעצם שני פריימים ומסרט 35מ"מ בעל 36 פריימים, נשארים לנו 18, אך עקב אילוצים כאלה ואחרים, ושימוש במצלמת הבל-אייר באותו זמן, נאלצתי להתעקב בסיום הסרט.

עברו כחמישה חודשים, לקחתי את הסרט לפיתוח ב'אינטרפוטו' ואת חלקו סרקתי גם בעצמי, סתם בשביל הכיף והניסוי. התוצאות היו כיפיות. אני אוהב את הלוק שהעדשה מייצרת - היא רחבה, עם עיוות קל של הפריים, ומייצרת גוון נעים לעין, מעט פסטלי.

 

את הפעם הבאה שאצלם במצלמה הזאת, מבטיח שאצלם על החירורים, בינתיים - היה לי כיף ונוספה לי מצלמה חדשה לאוסף, ממליץ לכם גם!

 

 

 

* כלל הצילומים כאן פרט למה שצויין, צולמו ע"י עומר ג'ו קורט ופותחו במעבדת אינטרפוטו