עשרה דברים שכל לומוגרפר\ית חייב\ת לעשות!

עומר קורט, 08/08/2016

הכתבה הזו מיועדת למתחילים ומתקדמים הנמצאים בכל שלב בחיים. אין לכם מוזה לצילום? קחו את אחד הטיפים מהכתבה ויישמו אותה עם מצלמתכם. קחו לכם פרוייקט צילומי מעניין. גם אני התחלתי בעצמי!


1.התמקצעות בצילום: נצלו את הקיץ והזמן שאתם מעדיפים להשאר בבית במזגן, למחקר על תולדות הצילום.

צלמים, שיטות, תערוכות, מצלמות, סרטי צילום וסרטים – האפשרויות הן בלתי מוגבלות בתחום הזה, אתם יכולים לטבוע מרוב חומרים ואפשרויות חדשות, בצילום ובתכנון

2.קיר צילום אנלוגי: אספו את כל הצילומים השווים שלכם והדפיסו אותם במעבדת הצילום הקרובה לביתכם; עשו לכם כלל – כל חודש להדביק מס' מסויים של תמונות, עד שתגיעו לקיר מלא.

3. ראו את העולם הפוך: צלמו הפוך עם המצלמה, תחשבו הפוך, נסו להיות כמה שפחות בנאליים

4.סרט נע: קחו מצלמת לומוקינו או SUPER8 וצלמו סרט אנאלוגי! יהיה כיף.

  

5.פרוייקט 365 אנלוגי: בחרו את אחת המצלמות הקלילות שלכם וצלמו תמונה אחת ליום. בסוף תוכלו לסכם את השנה שלכם בדרך הכי יצירתית שקיימת

 

6.עלו על גגות: בין אם אלה גגות שוק הכרמל לדירות בדרום תל אביב או מגדל הטלויזיה בברלין לאמפייר סטייט בניו יורק – עלו על גגות ותפסו תמונה המתעדת את כל האנשים שמלמעלה למטה נראים כמו נמלים.


7.צלמו אנשים: מקומיות או תיירים, זה לא משנה! החברה הישראלית מלאה בפרצפופים מעניינים, בכל גיל – בכל מקום. בקשו יפה מהאישה או האיש אשר מולכם ותפסו דיוקן מעניין.

 

8.צאו לטיול בשעות הלילה ברחבי השכונה. לא תאמינו מה תצלמו במקומות בהם אתם עוברים כל יום.

9.קחו את המצלמה להופעת רוקנ'קרול. תשתגעו איתה.10.שתפו את כל העולם בצילומים שלכם! אל תתביישו, אתם מוזמנים לשתתף בעיקר ב- לומוגרפיה ישראל . אנחנו נשמח לראות את תוצריכן ותוצריכם.