10 דברים שאנו אוהבים בדיאנה F+הרבה מאוד נאמר על הדיאנה F+. תמיד נוכל לספר לכם כמה אנחנו אוהבים אותה ולתת עוד ועוד סיבות. אנחנו ניתן לכם את האופציה לבחור את הסיבות שלכם ושלכן ובוודאי שנשמח לשמוע אם יש משהו שבא לכם\ן להוסיף, אבל בואו, עד אז, נספר לכם\ן על הסיבות שלנו!


  1. הדיאנה היא מצלמה היסטורית

לפני כחמישים שנה, מצלמה צנועה מפלסטיק נולדה. היא צילמה על פורמט 120, הייתה בעלת עדשת זכוכית, ובעיקר היה כיף להסתובב ולצלם איתה ברחובות העיר. חברות רבות זיהו את הפוטנציאל ומצלמות אשר התבססו על הדיאנה צצו כפטריות אחרי הגשם. 


2. הקלילות שבמצלמה כחוק לחיים קלילים

אחד הדברים שבאמת העלו את הפופולריות של המצלמה היה הגוף הפלסטיקי הקל-אך-עמיד שאיפיין אותה. 'ללכת עם ולהרגיש בלי' - פחות לחץ על הידיים והצוואר ביום שלם של סיבובים עם המצלמה,שמסבירים מדוע התקבל הכינוי 'פלסטיק פנטסטיק'.

3. מגוון רחב של אביזרים למצלמה

לפעמים נדמה שהדיאנה החדשה היא כמו לגו. יש כל כך הרבה דברים שאפשר להתאים או לחבר למצלמה; רצועות, פלאשים(מבזקים), עדשות (עין הדג, רחבה, סופר רחבה, מיקרו וטלה-פוטו) גב לצילום על הפורמט המיידי ועוד! הדיאנה היא המצלמה הכי קלה להתאמה אישית.

4. קלאסית אך מודרנית

הדיאנה F+ זהה כמעט לגמרי לדיאנה המקורית משנות השישים. למה שנתקן את מה שאינו שבור? אז החלטנו לקחת את המצלמה ובמקום לתקן אותה, להוסיף לה שיפורים, שישוו אותה לכל מצלמת פילם עכשיווית.

לקריאה נוספת, מומלץ לקפוץ לאתר על אוסף דטריץ'

5. מגוון רחב של עיצובים וסגנונות

קיימת דיאנה לכל אירוע ומצב רוח. דיאנה F+ היא המצלמה עם הכי הרבה מהדורות שלומוגרפיה ייצרו אי פעם - תמיד תוכלו למצוא את האחת שלכם\ן.

6. שיגעון האפשרויות

אם את\ה אוהב\ת לערבב ולשחק עם כל דבר - הדיאנה F+ היא בשבילך. צלמו על הפורמט המרובע וכשנמאס, עברו לצילום על החירורים של פורמט ה35ממ. מעוניינים בשבירת שגרה? קחו את הגב לצילום מיידי (Instant). הדיאנה היא המצלמה הכי וורסטילית בעולם הצילום האנלוגי ככלל ולומוגרפי בפרט. וזאת הודות לגבים השונים!


7.  תמונות חלומיות + צבעים משוגעים = גן עדן אנלוגי

הלואו-פיי האמיתי מגיע כשמצלמים עם הדיאנה. צרו תמונות חלומיות בעזרת העדשה אשר מוסיפה את ה'ויגנטינג' (Vignettes) וסרט שקופיות שפותח בהצלבה(Cross-process) ותגיעו לתוצאות המיוחדות אשר מזוהות עם המצלמה הזאת. זו אחת הסיבות המרכזיות לקהילת המעריצים הבינלאומית למצלמה הזאת.

צולם ע"י איריס אגרנוב

צולם ע"י עומר ג'ו קורט


8. חשיפות כפולות לכווווווולם!

המוזה החליטה לדלג עליכם\ן היום? לחצו פעמיים על כפתור הצילום! יכול להיות שמשם תגיע הישועה. לא תאמינו כמה כיף חשיפות כפולות יכולות להוסיף לחיי הצילום שלכם\ן.

צולם ע"י בארי מאן

9. הצילום הניסיוני הפך בר-השגה

לומוגרפרים ידועים בחוש ההרפתקנות הרב שלהם. ברגע שהתחלת - אי אפשר לעצור!

המצלמה מתאימה את עצמה לעולם האקספרימנטלי על ידי מכניקה פשוטה לשימוש. משעמם בצילום? הוסיפו חירורים לפנים המצלמה, השתמשו בסרט 'רדסקייל', חשפו את סרט הצילום משני הצדדים, מה שבא לכם - הרשו לעצמכם להשתגע.

תוכלו למצוא לעיתים טיפים בקבוצה ובאתר.

צולם ע"י עומר ג'ו קורט

10. מה שקלאסי תמיד יישאר באופנה.

אי אפשר להתווכח בנוגע לזה. מה שקלאסי תמיד יהיה אופנתי. הדיאנה היא כזאת. לא הייתם\ן קוראים\ותאת הכתבה עד כאן אם לא, נכון?אז מה עושים עכשיו?!

לחנות הדיאנות שלנו לחצו כאן

רוצים\ות את המהדורה המיוחדת שהשקנו לכבוד יום הולדת ה10? לחצו כאן!

© כל הזכויות על הצילומים והמוצרים שייכים לבעליהן\ם המקוריים בלבד.

הכתבה תורגמה ממגזין לומוגרפיה.קום